NAJBARDZIEJ POPULARNY DZIELNICOWY - PLEBISCYT
W województwie pomorskim w komendach miejskich / powiatowych Policji służbę pełni etatowo 411 dzielnicowych, którzy wezmą udział w „Plebiscycie na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim”.

TRWA XI EDYCJA KONKURSU „POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ”
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

KORZYSTAJĄC Z KRAJOWEJ MAPY ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA MOŻESZ URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której ponad 1,1 mln ludzi podzieliło się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku.

  

W najbliższy czwartek na terenie województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Celem działań jest zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że piesi i rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

   [ więcej ]Dzisiaj policjanci pracowali na miejscu pożaru budynku wielorodzinnego na ul. Podgórnej. Funkcjonariusze w trakcie prowadzonej akcji zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz wspólnie ze strażakami ewakuowali łącznie 21 osób. Niestety w tym zdarzeniu zginęły dwie osoby. Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratury szczegółowo ustalają przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

   [ więcej ]2018-05-22
TCZEW,
Już jutro pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”, których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów.

   [ więcej ]Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie spotkała się z najmłodszymi uczniami pięciu szkół podstawowych w powiecie. Spotkania odbyły się w ramach policyjnych działań „Uczę się bezpieczeństwa” w obszarze „Bezpieczny w czasie wakacji”, podczas których między innymi omówione zostały zasady bezpiecznego korzystania z kąpielisk.

   [ więcej ]16 maja br. pomorska drogówka przeprowadzi działania pod nazwą „TRUCK & BUS”. Celem działań jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pojazdów ciężarowych.

   [ więcej ]Kryminalni zatrzymali 43-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przywłaszczenie plecaka, w którym były m. in. dokumenty. Z policyjnych ustaleń wynika, że pokrzywdzony poniósł straty na łączną kwotę 2 tys. złotych. Stróże prawa odzyskali plecak, a zatrzymany mieszkaniec Tczewa trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy przedstawili 43-latkowi zarzut dotyczący przywłaszczenia plecaka z dokumentami.

   [ więcej ]Od piątku 11 maja do niedzieli na pomorskich drogach pojawi się więcej patroli Policji wyposażonych w mierniki prędkości. Należy spodziewać się także pojazdów nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestrator. Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”.

   [ więcej ]Policjanci zatrzymali po pościgu 25-letniego kierowcę, który w nocy jechał samochodem bez świateł i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Dodatkowo okazało się, że mieszkaniec powiatu starogardzkiego kierował audi pod wpływem narkotyków. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających.

   [ więcej ]Policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który w jednym z hoteli znajdował się pod wpływem narkotyków oraz miał przy sobie zakazane środki. Badanie narkotestem zabezpieczonych substancji wskazało, że jest to amfetamina oraz marihuana. Wczoraj śledczy przedstawili mieszkańcowi powiatu tczewskiego zarzuty dotyczące posiadania narkotyków, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

   [ więcej ]Komenda Powiatowa Policji w  Tczewie ,
Tczew,  ul. Kasprowicza 2,
 tel.(058)530 82 22, fax (058)530 81 46
Kanał RSS  policji
© 2018 r.