SPRAWDŹ AUTOKAR, KTÓRYM POJEDZIE TWOJE DZIECKO
W związku z wakacyjnymi wyjazdami dzieci i młodzieży na wypoczynek, policjanci podejmują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa najmłodszych.

POLICJA APELUJE O OSTROŻNOŚĆ NAD WODĄ!
Przed nami kolejne ciepłe dni Wielu z nas wybiera wypoczynek nad wodą jednakże często ignoruje zasady bezpieczeństwa których nieprzestrzeganie może prowadzić do tragedii.

KORZYSTAJĄC Z KRAJOWEJ MAPY ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA MOŻESZ URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której ponad 1,1 mln ludzi podzieliło się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku.

  

Tczewscy kryminalni w zeszłym miesiącu odzyskali skradziony rower, który zabezpieczyli na terenie komendy. Funkcjonariusze ustalili kto jest sprawcą tego przestępstwa, który wkrótce poniesie konsekwencje za ten czyn. Śledczy zajmując się tą sprawą ustalili również, że właścicielem skradzionego przedmiotu jest gdańszczaninem, który wczoraj po odbiorze swojej własności podziękował na portalu społecznościowym tczewskim mundurowym za odzyskanie jednośladu.

   [ więcej ]Wczoraj tczewscy policjanci obchodzili swoje doroczne Święto Policji. W tym roku to już 99 rocznica powstania polskiej Policji. Obchody tego jubileuszu były okazją do mianowania na wyższe stopnie i wyróżnienia funkcjonariuszy, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców oraz gości powiatu tczewskiego. W uroczystej akademii obok policjantów uczestniczyli także zaproszeni goście, przedstawiciele samorządu, instytucji i służb mundurowych.

   [ więcej ]Dzielnicowy poszukuje właściciela roweru marki Mc Kanzie. Mieszkanka powiatu tczewskiego 30 czerwca br. przekazała znaleziony przedmiot tczewskim mundurowym, który został znaleziony w Tczewie na ulicy Topolowej. Do chwili obecnej mundurowi poszukują właściciela, którego prosimy o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę.

   [ więcej ]Wczoraj policjanci zabezpieczali miejsce niecodziennego wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Narkowy. Według ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierująca volkswagenem potrąciła krowę, która weszła na jezdnię. Ranna kierująca trafiła do szpitala. Funkcjonariusze ustalają okoliczności wypadku oraz apelują o ostrożność na drodze.

   [ więcej ]W najbliższy poniedziałek, 16 lipca na terenie województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania „Bezpieczny pieszy”, których celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są pełnoprawnymi użytkownikami dróg.

   [ więcej ]W najbliższą sobotę, 14 lipca pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bicykl”, których głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników rowerów oraz uświadomienie kierującym innymi pojazdami, że cyklista jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego.

   [ więcej ]Dzisiaj oraz w niedzielę pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”, których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Policjanci zwrócą również uwagę, czy prawidłowo są przewożeni najmłodsi pasażerowie.

   [ więcej ]Policjanci z wydziału kryminalnego z tczewskiej komendy zatrzymali dwie osoby, które sprzedawały ubrania z podrobionymi znakami towarowymi. Funkcjonariusze zabezpieczyli również ponad 800 sztuk odzieży z podrobionymi znakami firmowymi znanych marek. Śledczy przedstawili zatrzymanej 25-latce oraz 26-latkowi zarzuty dotyczące handlu podrobionymi towarami.

   [ więcej ]12 lipca pomorscy policjanci przeprowadzą działania pod nazwą. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy oraz kierujący pojazdem silnikowym – rowerzysta.

   [ więcej ]Komenda Powiatowa Policji w  Tczewie ,
Tczew,  ul. Kasprowicza 2,
 tel.(058)530 82 22, fax (058)530 81 46
Kanał RSS  policji
© 2018 r.