KORZYSTAJĄC Z KRAJOWEJ MAPY ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA MOŻESZ URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której ponad 1,1 mln ludzi podzieliło się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku.

SPEŁNIJ SWOJE MARZENIA – ZOSTAŃ POLICJANTEM!
Pomorska Policja zachęca do wstąpienia w swoje szeregi Zawód policjanta to wyzwanie, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie, a Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli.

APLIKACJA MOJA KOMENDA – DZIELNICOWY NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI
Aplikacja „Moja Komenda” czyli tak naprawdę elektroniczny dostęp do najważniejszych informacji dotyczących policjantów pierwszego kontaktu czyli dzielnicowych.

  

Jakie warunki musi spełniać kandydat na policjanta oraz jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji? Na te pytania odpowiadali tczewscy funkcjonariusze wraz z pracowniczką zespołu kadr i szkolenia podczas wczorajszych targów pracy. Mundurowi opowiadali także wszystkim zainteresowanym o tym, jak w praktyce wygląda policyjna służba.

   [ więcej ]Dzielnicowy z Tczewa asp. sztab. Krzysztof Klunder podczas przejazdu radiowozem w rejon służbowy, zatrzymał pijanego kierowcę skody. Mundurowy zatrzymał 74-latkowi prawo jazdy. Teraz dalszym losem kierowcy zajmie się nim sąd.

   [ więcej ]Wczoraj,  na zaproszenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, odbyło się spotkanie komendanta z wszystkimi policjantkami z garnizonu pomorskiego, które pełniły służbę poza granicami państwa w kontyngentach policyjnych.

   [ więcej ]Pomorscy policjanci biorą udział w ogólnopolskiej akcji „Trzeźwy autobus”, której głównym celem jest eliminowanie z ruchu kierujących autobusami i tramwajami, znajdujących się w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości, bądź środków działających podobnie do alkoholu.

   [ więcej ]Dzielnicowy z funkcjonariuszem kryminalnym z Komisariatu Policji w Gniewie zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który miał narkotyki. Zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego miał w spodniach oraz pochowane w samochodzie zakazane środki. Badanie narkotesterem wykazało, że była to amfetamina i marihuana. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających.

   [ więcej ]Policjanci z Tczewa spotkali się z uczniami klasy mundurowej z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie. Mundurowi w czasie zajęć zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w policyjne szeregi, jednocześnie informując o procesie rekrutacji jaki obowiązuje kandydatów do policyjnej służby. Stróże prawa zachęcali również młodych ludzi do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

   [ więcej ]Dzisiaj we wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone są policyjne działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL w których uczestniczą również pomorscy policjanci. W wyznaczonych miejscach na terenie woj. pomorskiego będą prowadzone pomiary prędkości. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami.

   [ więcej ]Już w najbliższy poniedziałek 16 kwietnia br. tczewscy policjanci prowadzić będą wzmożone działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierowcy mogą się spodziewać kontroli kaskadowych na głównych szlakach komunikacyjnych powiatu. Mundurowi zwracać będą szczególną uwagę na kierujących, którzy nie stosują się od obowiązujących ograniczeń prędkości.

   [ więcej ]W najbliższą sobotę policjanci województwa pomorskiego przeprowadzą działania „Bicykl”, których głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa poruszających się rowerami, którzy są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

   [ więcej ]Komenda Powiatowa Policji w  Tczewie ,
Tczew,  ul. Kasprowicza 2,
 tel.(058)530 82 22, fax (058)530 81 46
Kanał RSS  policji
© 2018 r.