KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ JUŻ DZIAŁA.
Dzisiaj mija 13 dzien jak wprowadzono Mape Zagrozen, ktora obejmuje rowniez powiat tczewski Jest to nowe narzedzie, ktore ma sluzyc poprawie bezpieczenstwa mieszkancow Za pomoca interaktywnej strony mozna przekazywac informacje o zagrozeniach wystepujacych w danej okolicy.

1 LIPCA RUSZA PILOTAŻ MAPY BEZPIECZEŃSTWA
Informujemy, że w dniach: 1 - 31 lipca 2016 roku, na terenie województwa pomorskiego, które zostało wytypowane jako jedno z trzech w kraju, zostanie przeprowadzony pilotaż wprowadzania do użytkowania: „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”.

KONSULTACJE SPOŁECZNE Z TCZEWSKIMI POLICJANTAMI - MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA
Jak wygląda bezpieczeństwo w powiecie tczewskim oczami mieszkańców.

  

Policjanci z tczewskiej drogówki zatrzymali 32-latka, który kierował dostawczym mercedesem pod znacznym wpływem alkoholu. Mieszkaniec Kociewia został zatrzymany do kontroli drogowej, gdy przekroczył dozwoloną prędkość. Kierowca jednocześnie nie miał włączonych świateł mijania, jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa i rozmawiał przez telefon komórkowy. Mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy. W najbliższym czasie mężczyzna odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz za wykroczenia.

   [ więcej ]Tczewscy policjanci zatrzymali 31-latka, który znieważył interweniujących policjantów. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnej celi. Za przestępstwo znieważenia funkcjonariusza publicznego grozi kara do roku więzienia.

   [ więcej ]Policjanci, policjantki i pracownicy Policji! W imieniu swoim oraz kierownictwa naszej jednostki z okazji Święta Policji składam najserdeczniejsze życzenia pomyślności zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym.

   [ więcej ]Wczoraj policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w Subkowach. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 36-letni kierujący renault najechał na tył opla. W wyniku tego zdarzenia 8-letni pasażer opla trafił do szpitala. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wykonali oględziny pojazdów.

   [ więcej ]Tczewscy policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę w związku z pobiciem, do którego doszło w miniony poniedziałek w tym mieście. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

   [ więcej ]Gniewscy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież ciągnika rolniczego. Sprawca podczas zatrzymania groził pozbawieniem życia mieszkańcom posesji, na której stał skradziony sprzęt. Okazało się, że zatrzymany był nietrzeźwy. Mieszkaniec powiatu malborskiego trafił do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzuty kradzieży pojazdu oraz gróźb karalnych. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Za przestępstwo kradzieży odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

   [ więcej ]Policjanci z Tczewa ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło wczoraj po południu na skrzyżowaniu ulic Żwirki z Aleją Kociewską w Tczewie. Ze wstępnych ustaleń policjantów którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca samochodem renault nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w volkswagena. Do szpitala zostały przewiezione dwie osoby. Kierowcy byli trzeźwi.

   [ więcej ]Policjanci z Tczewa ustalają szczegóły wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Tczewie na skrzyżowaniu ulicy Głowackiego z Aleją Solidarności. 83-letni kierowca volkswagena golfa zderzył się z volkswagenem passatem. Jedna osoba trafiła do szpitala. Mundurowi zatrzymali kolejne prawo jazdy oraz dwa dowody rejestracyjne

   [ więcej ]Tczewscy policjanci wczoraj zabezpieczali dwa wypadki drogowe. Na miejscu pracowali policjanci z tczewskiej drogówki, dochodzeniówki oraz technik kryminalistyki. W tych zdarzeniach trzy osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Stróże prawa zatrzymali dwa prawa jazdy oraz dwa dowody rejestracyjne z uwagi na uszkodzenia powypadkowe. Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności i przyczyny tych zdarzeń.

   [ więcej ]Komenda Powiatowa Policji w  Tczewie ,
Tczew,  ul. Kasprowicza 2,
 tel.(058)530 82 22, fax (058)530 81 46
Kanał RSS  policji
© 2016 r.