POLICJANCI APELUJĄ O ROZWAGĘ NA DRODZE
Jesien pierwsze przymrozki i opady sniegu to trudny czas dla wszystkich uzytkownikow drog Zmiana aury wymusza zmiane techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowcow o tym zapomina.

PODSUMOWANIE AKCJI ZNICZ W POWIECIE TCZEWSKIM.
Wczoraj zakończyła się policyjna akcja „Znicz”.

APLIKACJA „MOJA KOMENDA” – KONTAKT Z POLICJĄ I DZIELNICOWYMI NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.

  

Policjanci systematycznie przypominają o tym jak nie paść ofiarą przestępców oszukujących metodą „na policjanta” i „na wnuczka”. W zdarzeniach łupem przestępców padają najczęściej oszczędności życia seniorów. Wczoraj ofiarą oszustów metodą „na policjanta” stała się 64-letnia tczewianka, która straciła 10 tysięcy złotych. Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie oraz nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Apelujemy do mieszkańców o ostrożność i zachowanie czujności w telefonicznej prośbie pożyczki, gdyż najprawdopodobniej jest to próba oszustwa.

   [ więcej ]Policjanci zatrzymali 28-letniego tczewianina, który pomimo zakazu zbliżania się do swojej znajomej nadal jej groził i nękał ją przychodząc do drzwi mieszkania kobiety. Mężczyzna nie stosując się do zakazów nachodził mieszkankę Tczewa awanturując się i grożąc. Pokrzywdzona obawiając się o własne życie zawiadomiła powtórnie policjantów. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty stalkingu. Sąd zastosował wobec 28-latka trzymiesięczny areszt. Teraz mężczyźnie grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

   [ więcej ]Korzystanie z telefonu komórkowego w czasie prowadzenia pojazdu to bardzo niebezpieczne zjawisko na drogach, a kierowcy często nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakie to stwarza. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz minimalizację zdarzeń drogowych, pomorscy policjanci rozpoczęli akcję pod hasłem: KIERUJĄC UŻYWAJ TYLKO SZARYCH KOMÓREK! W ramach tych działań policjanci z drogówki na terenie całego województwa pomorskiego skupiają się na kierujących, którzy popełniają wykroczenia korzystając z telefonów komórkowych podczas jazdy.

   [ więcej ]Wczoraj policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego w miejscowości Swarożyn. Kierująca samochodem marki Mercedes jadąc w kierunku Malborka, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka autobusem. Do szpitala trafiły trzy osoby z samochodu osobowego. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

   [ więcej ]Wczoraj tczewscy policjanci zabezpieczali miejsca dwóch wypadków drogowych. Na miejscu pracowali policjanci z tczewskiej drogówki, technik kryminalistyki, funkcjonariusze z komisariatu w Pelplinie oraz Gniewie. W tych dwóch zdarzeniach cztery osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Stróże prawa zatrzymali prawo jazdy jednemu z kierujących. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności i przyczyny tych zdarzeń.

   [ więcej ]2016-11-30
TCZEW,
Policjanci z drogówki wspólnie ze strażnikami miejskimi na terenie powiatu tczewskiego przeprowadzili działania „Pieszy”. Podczas wczorajszej akcji funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, a także na kierujących naruszających przepisy ruchu drogowego. Mundurowi ukarali mandatami 32 pieszych oraz 5 kierowców.

   [ więcej ]Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zapraszają na debatę społeczną dotyczącą „cyberzagrożeń”. Spotkanie odbędzie się 6 grudnia br. o godzinie 15.00 w sali w Spółdzielczym Domu Kultury w Tczewie przy ulicy Żwirki 49.

   [ więcej ]Tczewscy policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzewanego o pobicie żony. Do przestępstwa doszło w minioną niedzielę w nocy w jednym z mieszkań w Tczewie. Zatrzymana osoba trafiła do policyjnego aresztu. Wczoraj 31-latek usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

   [ więcej ]Tczewscy policjanci otrzymali wyróżnienie w plebiscycie „Osobowość roku w działaniach na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym”. Uroczysta gala wręczenia nagród w plebiscycie odbyła się w siedzibie Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku. Była to już szósta edycja imprezy.

   [ więcej ]Komenda Powiatowa Policji w  Tczewie ,
Tczew,  ul. Kasprowicza 2,
 tel.(058)530 82 22, fax (058)530 81 46
Kanał RSS  policji
© 2016 r.