MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA - UNIWERSALNE NARZĘDZIE SŁUŻB PAŃSTWOWYCH
W całej Polsce odbywają się konsultacje spotkania i debaty dot mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce To przedsięwzięcie stanowi priorytet zarówno Komendanta Głównego Policji jak i resortu spraw wewnętrznych i administracji.

KONSULTACJE SPOŁECZNE Z TCZEWSKIMI POLICJANTAMI - MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA
Jak wygląda bezpieczeństwo w powiecie tczewskim oczami mieszkańców.

27-LATEK ZRANIŁ NOŻEM – TERAZ ZA TO ODPOWIE
Policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie ciała Sprawca podczas kłótni kilkukrotnie zranił nożem 19-latka Ranny mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala Zatrzymany mieszkaniec Tczewa trafił do policyjnego aresztu Został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała To przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

  

2016-05-06
TCZEW,
Policjanci zatrzymali 20-latka, który podczas interwencji wyrzucił na ziemię narkotyki i zaczął uciekać. Mieszkaniec Tczewa został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Posiadanie nawet najmniejszej ilości narkotyków jest zabronione i może grozić za to kara pozbawienia wolności nawet do trzech lat.

   [ więcej ]Tczewscy policjanci z referatu interwencyjnego zauważyli ogień wydobywający się z piwnicy. Natychmiast funkcjonariusze ewakuowali mieszkańców z przyległej kamienicy. Mundurowi wspólnie ze strażakami weszli do mieszkania palącego się budynku,na szczęście nikogo tam nie było. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, nikomu nic się nie stało, a pożar został w porę ugaszony przez Straż Pożarną.

   [ więcej ]Kryminalni z Tczewa zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzewanego o włamania do lokomotyw na terenie tej miejscowości. Sprawca zdemontował i ukradł 8 chłodnic, które były zamocowane do pociągów. Straty wyceniono na 16 tys. zł. Wczoraj mieszkaniec Tczewa usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwo.

   [ więcej ]2016-05-04
TCZEW,
Policjant wspólnie z przedstawicielem Zespołu Interdyscyplinarnego spotkali się ze studentami Tczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W trakcie spotkania słuchaczy uwrażliwiono na sposoby działania oszustów oraz poinformowano jak postępować w przypadku przemocy.

   [ więcej ]Tczewscy policjanci podczas minionego weekendu zabezpieczali dwa wypadki drogowe. W tych zdarzeniach dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Stróże prawa zatrzymali dwa prawa jazdy oraz trzy dowody rejestracyjne z uwagi na uszkodzenia powypadkowe. Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności i przyczyny tych zdarzeń.

   [ więcej ]Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Tczewie oraz z Gimnazjum nr 3 w Tczewie zwyciężyli w powiatowym turnieju wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zmagania uczestników konkursu obserwowali policjanci, którzy oceniali umiejętności młodych rowerzystów. Zwycięzcy otrzymali nagrody i będą reprezentować powiat tczewski na zawodach na szczeblu wojewódzkim.

   [ więcej ]Przed nami kolejny majowy weekend. Duża grupa zmotoryzowanych wyruszy w krótsze bądź dłuższe trasy. Pamiętajmy: to, czy dojedziemy bezpiecznie do celu, w dużej mierze zależy od nas samych. Przed wyjazdem zwrócimy uwagę na właściwe zabezpieczenie mieszkania, aby po powrocie nie spotkała nas niemiła niespodzianka.

   [ więcej ]Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa: rozboju, włamań oraz kradzieży. 27-latek dzisiaj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał dziesięć zarzutów. Odpowie za nie w warunkach recydywy. Za te przestępstwa grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności.

   [ więcej ]Policjanci z Pelplina wyjaśniają przyczyny tragicznego w skutkach wypadku drogowego, który wydarzył się wczoraj w tej miejscowości. W wyniku czołowego zderzenia motoroweru z samochodem osobowym zginął 24-letni mężczyzna. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

   [ więcej ]Komenda Powiatowa Policji w  Tczewie ,
Tczew,  ul. Kasprowicza 2,
 tel.(058)530 82 22, fax (058)530 81 46
Kanał RSS  policji
© 2016 r.