APLIKACJA „MOJA KOMENDA” – KONTAKT Z POLICJĄ I DZIELNICOWYMI NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.

ZACHĘCAMY DO KORZYSTANIA Z KRAJOWEJ MAPY ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA
Warunkiem niezbędnym do efektywnego wypełniania misji Policji jaką jest jej służebna rola wobec społeczeństwa jest poznanie rzeczywistych oczekiwań społecznych.

UWAGA NA OSZUSTÓW.
Tczewscy policjanci ostrzegają przed oszustami działającymi metodami "na wnuczka" oraz „na policjanta”.

  

Policjanci z Posterunku Policji w Subkowach zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego, który oszukiwał jeden ze sklepów pobierając pieniądze za zapłacone już faktury. Powtórne zapłacone płatności trafiły do jego kieszeni. W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli przy zatrzymanym ponad 4 tys. złotych, które jak się okazało pochodziły z przestępstwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i wczoraj usłyszał już zarzuty. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

   [ więcej ]Tczewscy policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego ustalili oszustkę internetową, która wystawiała na sprzedaż na jednym z portali internetowym buty. Zakupiony towar nigdy jednak nie trafiał do nabywców. Jak się okazało sprawczyni w ten sposób oszukała dwie osoby. Wczoraj zatrzymana 21-letnia mieszkanka Tczewa usłyszała zarzuty oszustwa. Dodatkowo wyszło na jaw, że zatrzymana była poszukiwany do odbycia kary więzienia za przestępstwo oszustwa.

   [ więcej ]Policjant ze strażnikiem miejskim zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który został złapany na kradzieży sklepowej. Za to wykroczenie mężczyzna otrzymał mandat. Mundurowi poszukiwali również mężczyznę do innych kradzieży. Wczoraj mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży. To przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

   [ więcej ]Tczewscy policjanci poszukują właściciela roweru marki Giant. Tczewscy mundurowi 20 października br. znaleźli jednoślad w Tczewie na ulicy Akacjowej. Do chwili obecnej mundurowi poszukują właściciela, którego prosimy o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę.

   [ więcej ]Jak co roku, tuż przed dniem Wszystkich Świętych rusza policyjna akcja "Znicz". Funkcjonariusze rozpoczną wzmożone patrolowanie dróg już w piątek (28.10), a zakończą akcję w środę (02.11), w późnych godzinach nocnych. W przedsięwzięcie zaangażowanych będzie prawie 100 mundurowych ze wszystkich służb. Apelujemy do kierowców o rozwagę i ostrożność w czasie jazdy, a także wzięcie odpowiedzialności za zdrowie i życie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

   [ więcej ]Uczniowie z trzech klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 12 w Tczewie przystąpili do wojewódzkiego projektu pn. „Pomorski Dzielnicowy oczami dziecka”. Policjanci spotkali się z wytypowanymi uczestnikami programu i przybliżali sylwetkę dzielnicowego oraz mówili o jego pracy.

   [ więcej ]Dzisiaj policjanci zatrzymali 32-latka, który miał ukryte najprawdopodobniej narkotyki w samochodzie. Policjanci podczas kontroli drogowej znaleźli w samochodzie mężczyzny ukryte opakowanie z amfetaminą. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

   [ więcej ]Tczewscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, gdzie doszło do kolizji czterech samochodów. Mundurowi ustalili, że 38-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego kierując volkswagenem uderzył w trzy zaparkowane samochody. Badanie trzeźwości kierowcy wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że sprawca kolizji nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara finansowa.

   [ więcej ]Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali kierującą, która nie zastosowała się do ograniczenia prędkości. 34-latka jechała z prędkością 115 km/h w Tczewie, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kierująca audi straciła prawo jazdy na trzy miesiące, a policjanci ukarali kobietę mandatem karnym.

   [ więcej ]Komenda Powiatowa Policji w  Tczewie ,
Tczew,  ul. Kasprowicza 2,
 tel.(058)530 82 22, fax (058)530 81 46
Kanał RSS  policji
© 2016 r.