Strona główna | Mapa serwisu | Kontakt | BIP
Dzisiaj jest Piątek 27 listopada 2015 rokuPolicjanci ze słupska zabezpieczyli narkotyki warte co najmniej 70 tysięcy złotych

Trzy tysiące tabletek extazy, plantację 14 krzaków konopi, dwa słoiki z marihuaną, amfetaminę, kryształki dopalaczy oraz wagę służącą do ich porcjowania zabezpieczyli w jednym z mieszkań policjanci z Wydziału Kryminalnego w Słupsku. W związku ze sprawą śledczy zatrzymali dwie osoby. 19-letnia słupszczanka oraz jej 26-letni wspólnik usłyszeli zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz uprawę i handel nimi grozi kara nawet do 10 lat więzienia.Śmiertelny wypadek na przejściu dla pieszych
( Słupsk, 20.11.2015 )

Policjanci ze Słupska wyjaśniają przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem w podsłupskich Siemianicach. W szpitalu zmarła 57-letnia kobieta, potrącona na przejściu dla pieszych przez 23-letniego kierowcę samochodu volkswagen. Drugą z poszkodowanych okazała się 27-letnia słupszczanka. Kobietę z rozległymi obrażeniami ciała przewieziono do słupskiego szpitala gdzie pozostaje na obserwacji. Sprawca wypadku był trzeźwy.

Drogówka rozdaje odblaskowe opaski
( Słupsk, 20.11.2015 )

Piesi są najmniej chronionymi uczestnikami ruchu drogowego i niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Od ubiegłego roku obowiązują przepisy mówiące o tym, każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Policjanci w komendy Miejskiej w Słupsku przypominając o tym obowiązku wręczali pieszym odblaski zwracając uwagę, iż ten element może ocalić życie wielu osób.

"Nie daj się oszukać" -policjanci na debacie w rolniczaku
( Słupsk, 18.11.2015 )

Ponad setka uczniów, nauczycieli i pedagogów z powiatu słupskiego wzięło udział w debacie dotyczącej skutków prawnych oraz zdrowotnych zażywania narkotyków. Konferencja odbyła się w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. Wśród zaproszonych gości, w charakterze ekspertów byli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Policja ostrzega - oszuści podając się za funkcjonariuszy okradli słupszczanina
( Słupsk, 18.11.2015 )

W środkach masowego przekazu możemy znaleźć informacje o kradzieżach dokonywanych na osobach starszych. Różnią się metody, wygląd i wiek sprawców. Zawsze jednak ich łupem padają oszczędności życia seniorów, często również są to znaczne kwoty. Niepokojące są pojawiające się zgłoszenia dotyczące nowej metody kradzieży - "na policjanta". Wczoraj ofiarą takich oszustów stał się 70 - letni słupszczanin, która straciła ponad 60 tysięcy złotych. Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon, za policjanta - zakończmy rozmowę

Włamał się do domu w budowie
( Słupsk, 16.11.2015 )

O włamanie do domu jednorodzinnego i kradzież sprzętu elektronicznego wartości ponad 2 tysięcy złotych podejrzany jest 37-letni mieszkaniec Słupska. Sprawcę, tuż po włamaniu zatrzymał patrol z Komisariatu II Policji w Słupsku. Mężczyźnie za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

Słupszczanin zatrzymany w związku z pożarem kamienicy
( Słupsk, 10.11.2015 )

Policjanci wyjaśniają przyczyny pożaru mieszkania, do którego doszło w sobotę na ulicy Mickiewicza w Słupsku. W związku ze sprawą kryminalni zatrzymali 32 letniego mężczyznę. Słupszczanin podejrzany jest o spowodowanie pożaru. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy -miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za sprowadzenie zagrożenia dla życia mieszkańców domu grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Podejrzani o zabójstwo 40-letniego słupszczanina zatrzymani w policyjnym areszcie
( Słupsk, 09.11.2015 )

Zabójstwem 40-letniego słupszczanina zakończyła się libacja alkoholowa w jednym z mieszkań w Słupsku. Ofiara, jak wynika z ustaleń śledczych, miała zostać zraniona ostrym przedmiotem. W związku ze sprawą, policjanci zatrzymali 31-letnią kobietę i 36-letniego mężczyznę. Dzisiaj usłyszą prokuratorskie zarzuty. Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W terenie zabudowanym jechał ponad 102 km/godzinę -straci prawo jazdy
( Słupsk, 06.11.2015 )

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego słupskiej komendy miejskiej zatrzymali dzisiaj rano kierowcę peugeota, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h. Podczas kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna ten był także pod wpływem alkoholu. Zgodnie z nowymi przepisami, kierowcy temu grozi utrata uprawnień do kierowania od 6 miesięcy nawet do trzech lat.

W domu ukrywał narkotyki
( Słupsk, 06.11.2015 )

Policjanci Komisariatu I w Słupsku na jednym z miejscowych osiedli zatrzymali 33-letniego mieszkańca tego miasta, który posiadał przy sobie woreczek z narkotykami. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty, za które grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Trwa akcja troć
( Słupsk, 05.11.2015 )

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku patrolują tereny przyległe do rzek, chroniąc tarliska i ryby w ich okresie ochronnym przed kłusownikami. Od 1 października do 31 grudnia obowiązuje całkowity zakaz połowu troci wędrownej i łososia atlantyckiego. Za kłusownictwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności natomiast osoby kupujące ryby złowione w okresie ochronnym, mogą ponieść konsekwencje finansowe i karne nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Ostrzeżenie przed mgłą-jak używać świateł przeciwmgłowych
( Słupsk, 04.11.2015 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku otrzymali z miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego komunikat meteorologiczny o możliwości wystąpienia na terenie powiatu słupskiego mgieł - o sile nawet do nawet do 90 %. W związku z powyższym policjanci apelują o uważną jazdę, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zdrowego rozsądku. Należy pamiętać o używaniu w sposób właściwy świateł przeciwmgłowych.

"Bezpieczny senior"- czyli jak nie dać się oszukać i okraść fałszywemu wnuczkowi
( Słupsk, 04.11.2015 )

W auli Akademii Pomorskiej w Słupsku odbyło się spotkanie ze Studentami Trzeciego Wieku zatytułowane "Bezpieczny Senior". Moderatorami byli policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku. Inicjatorami i organizatorami spotkania byli sami studenci władze uczelni oraz policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku.

Przez dwa miesiące drogówka "ręcznie kierowała ruchem w Słupsku"
( Słupsk, 04.11.2015 )
 
Poszukiwania
Więcej


Galerie zdjęć
Wigilia 2014 Wigilia 2012
Zlot maskotek 2012 Święto Policji 2012
Więcej

Materiały video
Kampania "Kieruj się rozsądkiem"
Szybsze i surowsze kary dla sprawców drobnych przestepstw
Więcej

Nasze pasje
Krzysztof Gałek Anna Racław
Więcej


Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2015
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone