MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA - UNIWERSALNE NARZĘDZIE SŁUŻB PAŃSTWOWYCH
W całej Polsce odbywają się konsultacje spotkania i debaty dot mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce To przedsięwzięcie stanowi priorytet zarówno Komendanta Głównego Policji jak i resortu spraw wewnętrznych i administracji.

KONSULTACJE SPOŁECZNE Z TCZEWSKIMI POLICJANTAMI - MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA
Jak wygląda bezpieczeństwo w powiecie tczewskim oczami mieszkańców.

27-LATEK ZRANIŁ NOŻEM – TERAZ ZA TO ODPOWIE
Policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie ciała Sprawca podczas kłótni kilkukrotnie zranił nożem 19-latka Ranny mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala Zatrzymany mieszkaniec Tczewa trafił do policyjnego aresztu Został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała To przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

  

Tczewscy policjanci podczas minionego weekendu zabezpieczali dwa wypadki drogowe. W tych zdarzeniach dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Stróże prawa zatrzymali dwa prawa jazdy oraz trzy dowody rejestracyjne z uwagi na uszkodzenia powypadkowe. Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności i przyczyny tych zdarzeń.

   [ więcej ]Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Tczewie oraz z Gimnazjum nr 3 w Tczewie zwyciężyli w powiatowym turnieju wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zmagania uczestników konkursu obserwowali policjanci, którzy oceniali umiejętności młodych rowerzystów. Zwycięzcy otrzymali nagrody i będą reprezentować powiat tczewski na zawodach na szczeblu wojewódzkim.

   [ więcej ]Przed nami kolejny majowy weekend. Duża grupa zmotoryzowanych wyruszy w krótsze bądź dłuższe trasy. Pamiętajmy: to, czy dojedziemy bezpiecznie do celu, w dużej mierze zależy od nas samych. Przed wyjazdem zwrócimy uwagę na właściwe zabezpieczenie mieszkania, aby po powrocie nie spotkała nas niemiła niespodzianka.

   [ więcej ]Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa: rozboju, włamań oraz kradzieży. 27-latek dzisiaj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał dziesięć zarzutów. Odpowie za nie w warunkach recydywy. Za te przestępstwa grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności.

   [ więcej ]Policjanci z Pelplina wyjaśniają przyczyny tragicznego w skutkach wypadku drogowego, który wydarzył się wczoraj w tej miejscowości. W wyniku czołowego zderzenia motoroweru z samochodem osobowym zginął 24-letni mężczyzna. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

   [ więcej ]Policjanci z tczewskiej komendy zatrzymali 23-letniego kuriera. Mężczyzna zawiadomił o napadzie, którego nie było. Jak ustalili policjanci sprawca przywłaszczył sobie pieniądze za doręczone kilkanaście przesyłek, a później wymyślił, że został napadnięty. Dzisiaj mężczyzna usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

   [ więcej ]Wczoraj w Tczewie doszło do wypadku drogowego, gdzie kierująca volkswagenem 25-latka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu bmw w wyniku czego doszło do zderzenia samochodów. Pasażer bmw został przewieziony do szpitala w Gdańsku.

   [ więcej ]Bezpieczeństwo mieszkańców powiatu tczewskiego to podstawowy cel jaki stawiają sobie policjanci z tego regionu. Zgodnie z najnowszym badaniem opinii publicznej nasza praca przynosi wymierne efekty, gdyż już 80% ludzi uznaje swoje miejsce zamieszkania za bezpieczne. Cieszymy się z tak dobrej opinii na temat pracy służb jednak jest to przede wszystkim powód do jeszcze intensywniejszej pracy, tak aby utrzymać pozytywny trend.

   [ więcej ]Wczoraj policjanci z powiatu tczewskiego otrzymali dwa zgłoszenia od osób, które otrzymały podejrzaną fakturę za energię elektryczną. Dokument różnił się od poprzednio otrzymanych numerem klienta oraz rachunkiem bankowym odbiorcy. Sprawą usiłowania oszustwa już zajmują się policjanci.

   [ więcej ]Komenda Powiatowa Policji w  Tczewie ,
Tczew,  ul. Kasprowicza 2,
 tel.(058)530 82 22, fax (058)530 81 46
Kanał RSS  policji
© 2016 r.