APLIKACJA „MOJA KOMENDA” – KONTAKT Z POLICJĄ I DZIELNICOWYMI NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.

ZACHĘCAMY DO KORZYSTANIA Z KRAJOWEJ MAPY ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA
Warunkiem niezbędnym do efektywnego wypełniania misji Policji jaką jest jej służebna rola wobec społeczeństwa jest poznanie rzeczywistych oczekiwań społecznych.

UWAGA NA OSZUSTÓW.
Tczewscy policjanci ostrzegają przed oszustami działającymi metodami "na wnuczka" oraz „na policjanta”.

  

Uczniowie z trzech klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 12 w Tczewie przystąpili do wojewódzkiego projektu pn. „Pomorski Dzielnicowy oczami dziecka”. Policjanci spotkali się z wytypowanymi uczestnikami programu i przybliżali sylwetkę dzielnicowego oraz mówili o jego pracy.

   [ więcej ]Dzisiaj policjanci zatrzymali 32-latka, który miał ukryte najprawdopodobniej narkotyki w samochodzie. Policjanci podczas kontroli drogowej znaleźli w samochodzie mężczyzny ukryte opakowanie z amfetaminą. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

   [ więcej ]Tczewscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, gdzie doszło do kolizji czterech samochodów. Mundurowi ustalili, że 38-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego kierując volkswagenem uderzył w trzy zaparkowane samochody. Badanie trzeźwości kierowcy wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że sprawca kolizji nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara finansowa.

   [ więcej ]Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali kierującą, która nie zastosowała się do ograniczenia prędkości. 34-latka jechała z prędkością 115 km/h w Tczewie, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kierująca audi straciła prawo jazdy na trzy miesiące, a policjanci ukarali kobietę mandatem karnym.

   [ więcej ]Tczewscy policjanci poszukują właściciela telefonu komórkowego. Mieszkaniec powiatu tczewskiego 7 października br. znalazł aparat telefoniczny Sony M2 w Tczewie na ulicy Jagiełły. Znaleziony przedmiot trafił w ręce funkcjonariuszy. Do chwili obecnej mundurowi poszukują właściciela, którego prosimy o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę.

   [ więcej ]W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada w dniu 20 października, natomiast Tydzień Mediacji rozpocznie się 17 października, a zakończy 22. Obchody będą przebiegały pod hasłem „Masz prawo do mediacji”. 17 października tczewscy policjanci również włączają się do akcji i w tym czasie będzie można skorzystać z bezpłatnych porad i uzyskać informacje na temat mediacji.

   [ więcej ]Wczoraj tczewscy policjanci przeprowadzili działania „Truck & Bus” na drogach powiatu. Mundurowi kontrolowali samochody ciężarowe, autobusy i busy sprawdzając przede wszystkim stan techniczny pojazdów, posiadanie odpowiednich dokumentów, prędkość, dopuszczalną ilość osób przewożonych w pojazdach oraz stan trzeźwości kierowców.

   [ więcej ]Od kilku dni każdy obywatel naszego kraju ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim najbliższym otoczeniu. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona we wszystkich województwach. Interaktywne narzędzie pozwala mieszkańcom na wskazanie miejsc, w których zagrożone są bezpieczeństwo lub porządek publiczny.

   [ więcej ]Tczewscy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który podczas legitymowania próbował odrzucić opakowanie po papierosach, w którym znajdował się susz roślinny oraz biały proszek. Funkcjonariusze zabezpieczyli ujawnione substancje a mieszkaniec gminy Tczewa trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

   [ więcej ]Komenda Powiatowa Policji w  Tczewie ,
Tczew,  ul. Kasprowicza 2,
 tel.(058)530 82 22, fax (058)530 81 46
Kanał RSS  policji
© 2016 r.