ZACHĘCAMY DO KORZYSTANIA Z KRAJOWEJ MAPY ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA
Warunkiem niezbędnym do efektywnego wypełniania misji Policji jaką jest jej służebna rola wobec społeczeństwa jest poznanie rzeczywistych oczekiwań społecznych.

UWAGA NA OSZUSTÓW.
Tczewscy policjanci ostrzegają przed oszustami działającymi metodami "na wnuczka" oraz „na policjanta”.

RUSZYŁ NABÓR PROJEKTÓW DO PROGRAMU „RAZEM BEZPIECZNIEJ” IM. WŁADYSŁAWA STASIAKA
Samorządy oraz organizacje pozarządowe mogą się już starać o dofinansowanie swoich projektów profilaktycznych w ramach programu "Razem Bezpieczniej".

  

Wczoraj I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan uroczyście podziękował za wieloletnią służbę Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie - mł.insp. Krzysztofowi  Bielskiemu. Jednocześnie powierzono obowiązki na tym stanowisku - podinsp. Mariuszowi Cybulskiemu dotychczasowemu Naczelnikowi Wydziału Prewencji KPP w Tczewie.

   [ więcej ]Policjanci z Posterunku Policji w Subkowach zatrzymali 39-latka podejrzewanego o kradzieże z włamaniem. Do zdarzeń doszło w lipcu i sierpniu. Sprawca włamywał się do domów z terenu gminy Subkowy, skąd zabierał biżuterię, sprzęt elektroniczny i pieniądze. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem.

   [ więcej ]Kara do dwóch lat pozbawienia wolności, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara finansowa grozi 44-letniemu kierowcy, którego zatrzymali tczewscy policjanci. Badanie trzeźwości kierowcy volkswagena wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Przed kontrolą drogową mieszkaniec Tczewa według przechodniów poruszał się z nadmierną prędkością.

   [ więcej ]Tczewscy policjanci interweniowali w miejscowości Stanisławie, gdzie doszło do kolizji dwóch samochodów. Mundurowi ustalili, że 23-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego kierując volkswagenem najechał na tył skody. Badanie trzeźwości kierowcy golfa wykazało ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że sprawca kolizji nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów, oraz kara finansowa.

   [ więcej ]Tczewscy policjanci zatrzymali 33-latka, który najpierw wszczął awanturę w jednej z tczewskich restauracji, a potem znieważył interweniującego policjanta. Zatrzymanemu mieszkańcowi Tczewa za znieważenie funkcjonariusza grozi kara do roku więzienia.

   [ więcej ]Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło w sobotę w miejscowości Tymawa. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze 36-letni kierujący samochodem marki Seat nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu w kierunku Rakowca motorowerzyście. Kierujący jednośladem został przewieziony do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi.

   [ więcej ]Policjanci w trosce o bezpieczeństwo zachęcają do ostrożności w nawiązywaniu przypadkowych znajomości. W celu uniknięcia zagrożeń przestępstwami na tle seksualnym zalecają przestrzeganie poniższych zachowań.

   [ więcej ]W ostatnim czasie na terenie naszego województwa doszło do kilku tragicznych wydarzeń związanych z wypoczynkiem nad wodą. Wczoraj w dwóch przypadkach dorosłe osoby wraz z dziećmi weszły do wody mimo, iż na kąpieliskach były wywieszone czerwone flagi. Niestety w obu przypadkach doszło do zaginięcia dwójki dzieci, które nie wyszły z wody. Przypominamy i apelujemy o stosowanie się do oznaczeń na kąpieliskach – CZERWONA FLAGA OZNACZA KATEGORYCZNY ZAKAZ WCHODZENIA DO WODY!

   [ więcej ]Wczoraj policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Zajączkowo. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 30-letnia kierująca renault najechała na tył ciężarowego renault master. W wyniku tego zdarzenia 4-letni pasażer samochodu osobowego trafił do szpitala. Okazało się, że kierująca osobówką nie ma uprawnień do kierowania samochodami. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wykonali oględziny pojazdów.

   [ więcej ]Komenda Powiatowa Policji w  Tczewie ,
Tczew,  ul. Kasprowicza 2,
 tel.(058)530 82 22, fax (058)530 81 46
Kanał RSS  policji
© 2016 r.