MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA - UNIWERSALNE NARZĘDZIE SŁUŻB PAŃSTWOWYCH
W całej Polsce odbywają się konsultacje spotkania i debaty dot mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce To przedsięwzięcie stanowi priorytet zarówno Komendanta Głównego Policji jak i resortu spraw wewnętrznych i administracji.

KONSULTACJE SPOŁECZNE Z TCZEWSKIMI POLICJANTAMI - MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA
Jak wygląda bezpieczeństwo w powiecie tczewskim oczami mieszkańców.

27-LATEK ZRANIŁ NOŻEM – TERAZ ZA TO ODPOWIE
Policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie ciała Sprawca podczas kłótni kilkukrotnie zranił nożem 19-latka Ranny mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala Zatrzymany mieszkaniec Tczewa trafił do policyjnego aresztu Został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała To przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

  

2016-06-23
TCZEW,
Zbliżające się wakacje to dla wielu osób czas relaksu, wypoczynku i zabawy. Aby lato upłynęło bezpiecznie, tczewska Policja przypomina podstawowe zasady, które pozwolą na przyjemne spędzenie tego czasu i szczęśliwy powrót do domu.

   [ więcej ]Tczewska Policja zaprasza na debatę społeczną pod nazwą „Przemoc w rodzinie i metody jej przeciwdziałania”, która odbędzie się w dniu 22 czerwca 2016 roku o godz. 16.00 w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie przy ul. Kasprowicza 2.

   [ więcej ]Terrorysta uprowadził autobus miejski wraz 20 zakładnikami, którym zaczął grozić bronią palną. Z atakującym mężczyzną przez cały czas rozmawiali policyjni negocjatorzy. Jednak pomimo tego musieli wkroczyć policjanci z pododdziału antyterrorystycznego w Gdańsku i zatrzymać mężczyznę. Całe zdarzenie okazało się na szczęście tylko scenariuszem ćwiczeń dla funkcjonariuszy. Takie ćwiczenia mają na celu praktyczne sprawdzenie opracowanych procedur ratunkowych w przypadku ataku terrorystycznego.

   [ więcej ]Mł. insp. Dariusz Krasula został nowym Komendantem Powiatowym Policji w Tczewie. oczystość odbyła się pod przewodnictwem I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, w obecności władz samorządowych, kadry kierowniczej oraz pracowników cywilnych komendy w Tczewie.

   [ więcej ]Policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich, która mieściła się w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu w jednym z budynków na terenie gminy Pelplin. Funkcjonariusze podczas przeszukania zabezpieczyli 13 krzaków tych roślin oraz susz roślinny. 22-letni mieszkaniec gminy Pelplin usłyszał zarzut uprawy zakazanych w Polsce roślin oraz posiadania substancji odurzających. Za popełnienie tego typu przestępstw grozi kara do 3 lat więzienia.

   [ więcej ]Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego do jakiego doszło wczoraj na drodze krajowej w miejscowości Opalenie. Wskutek zderzenia motoroweru z samochodem osobowym zginął 82-letni kierowca jednośladu.

   [ więcej ]Wczoraj tczewscy policjanci we współpracy z firmą Flextronics, strażą pożarną, strażą leśną oraz ratownikami medycznym przeprowadzili konkurs „Bezpieczny Pierwszoklasista”, który odbył się na terenie firmy Flex. Do konkursu przystąpiły dzieci z klas pierwszych, które reprezentowały 12 szkół podstawowych z terenu całego powiatu.

   [ więcej ]Wczoraj tczewscy policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca Tczewa podejrzewanego o kradzież roweru. Funkcjonariusze odzyskali też skradziony rower, który wrócił już do właściciela. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszał zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

   [ więcej ]Tczewscy policjanci wraz z przedszkolakami ze Świetlicy Środowiskowo-Sąsiedzkiej w Tczewie uczestniczyli w akcji realizowanej w ramach Światowego Dnia Dobrych Uczynków. Na ulicy Zamkowej rozdawali kierowcom lizaki. Dzieci wraz z mundurowymi rozmawiali także z kierowcami motywując ich do bezpiecznej jazdy, przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz czynienia dobrych uczynków.

   [ więcej ]Komenda Powiatowa Policji w  Tczewie ,
Tczew,  ul. Kasprowicza 2,
 tel.(058)530 82 22, fax (058)530 81 46
Kanał RSS  policji
© 2016 r.