Komenda Powiatowa Policji w Tczewie

Zostań Pomorskim Policjantem
policja.pl
bip
fb
youtube
kontrast
j_migowy
space 20px
Rekrutacja zostań pomorskim policjantem (mały baner)
mapa_zag
Szukamy świadków
stop agresji drogowej
Zielona strefa
Stop Korupcji
Patrol
Korpus Służby Cywilnej
Serwis kąpieliskowy
Niepodległa do hymnu 2019
space2 20px

Najczęściej czytane

 1. OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W POWIECIE TCZEWSKIM

  W tym roku to już 101 rocznica powstania polskiej Policji. Wczoraj tczewscy policjanci obchodzili swoje coroczne święto. Podczas gali awanse na wyższe stopnie otrzymało 36 policjantów. Ceremonii przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Tczewie insp. Dariusz Krasula, który złożył podziękowania wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym za codzienne zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa w powiecie tczewskim.

 2. DZIAŁANIA POLICJANTÓW NA RZECZ WALKI Z KORONAWIRUSEM

  W miniony piątek tczewscy policjanci prowadzili działania, których celem było zapobieganie rozprzestrzenianiu się Covid-19. Funkcjonariusze sprawdzali, czy mieszkańcy powiatu tczewskiego zasłaniają usta i nos, a także czy stosują odpowiedni dystans w transporcie publicznym oraz na terenie sklepów. W trakcie działań policjanci rozmawiali z mieszkańcami i informowali o zasadach bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa. Pamiętajmy, że troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, bliskich oraz osób, które są obok nas.

 3. TYMCZASOWY ARESZT DLA 24-LATKA ZA GROŹBY

  Policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo gróźb karalnych. Według ustaleń mundurowych sprawca, wymachując siekierą, groził śmiercią jednemu z mieszkańców Tczewa. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego prokurator przedstawił 24-latkowi zarzut za popełnione przestępstwo. Wczoraj sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego mężczyzny. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 4. DZIAŁANIA POLICJANTÓW ZWIĄZANE Z PRZESTRZEGANIEM PRZEPISÓW COVID-19

  Policjanci z powiatu tczewskiego przeprowadzą działania, które będą miały na celu zwiększyć bezpieczeństwo epidemiczne w naszym mieście. Podczas działań będzie sprawdzane, czy mieszkańcy powiatu tczewskiego zasłaniają usta i nos, stosują dystans w transporcie publicznym oraz placówkach handlowych. Stosujmy się do obowiązujących przepisów, gdyż one mają na celu ochronę życia i zdrowia każdego z nas.

 5. BADALI PRZYCZYNY TRAGICZNEGO WYPADKU DROGOWEGO NA A1, PO ZDERZENIU SKODY Z TIREM

  Tczewscy policjanci, funkcjonariusze straży pożarnej oraz przedstawiciele zarządcy drogi pracowali na autostradzie A1 w miejscu, gdzie doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł pasażer skody. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w tym miejscu.